Новинарот Фуркан Салиу преку Фејсбук статус ги запраша шарените дали им останало боја, бидејки како што пишува тој, потребна била оти утре специјалната обвинителка Катица Јанева е на распит.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.