Налозите на физички лица се издаваат на лице место. Налозите и поканите се повлечени веќе одредено време и се издаваат само записници за сторен прекршок. Лош ПИ-ар.

Вака коментира новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи, откако денеска беше објавено дека премиерот Зоран Заев, министерот Венко Филипче и вицепремиерот Љупчо Николовски, бидејќи возеле мотори без кациги и добиле казни од 50 евра.

МВР потврди дека тројцата функционери добиле прекршочни налози.

Казните станаа вест денеска откако низ социјалните мрежи беше објавено видео на кое се тврдеше дека Заев вози мотор без да ги почитува сообраќајните правила.

 

Nalozite na fizicki lica se izdavaat na lice mesto
Nalozite i pokanite se povleceni vekje odredeno vreme i se izdavaat samo zapisnici za storen prekrsok
#BadPR 😂

Posted by Furkan Saliu on Wednesday, 23 September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.