Новинарот Фуркан Салиу го фати премиерот Зоран Заев во тесно, после прес конференцијата на која тој истакна дека не ги прифаќа оставките од министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Хасани.

Погледнете во продолжение:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.