Во знак на револт и од неспособноста на Заев и Филипче, младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ денеска на пладне изведоа необична герила акција пред владата на Република Македонија.

Имено, додека речиси челиот регион на некој начин се снабди со првите дози на вакцина против корона вирус, во Македонија нема никаков абер од истите и од таа причина во знак на револт младите од УМС пред владата оставија фрижидер, притоа иноризирајќи ги сите изјави на премиерот Заев и министерот за здравство венко Филипче со изјавите дека само што не пристигнала вакцината против опасниот корона вирус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.