Ирена Фрчкоска, адвокат на поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, истакна дека имаат подготвени докази и според неа, судот ќе може да донесе правилна одлука.

Ги предложивме листата на докази кои треба да бидат изведено во текот на постапкаа кои ќе одат во прилог на одбраната на Јанева. Тоа што се става на товар е дел од нејзините службени овластувања. Во листата на докази како сведоци ги предлагаме сите поранешни обвинители на СЈО, сведоците, вработени во СЈО. Сметам дека на наша страна ќе има доволно докази и судот ќе може да донесе правилна одлука, истакна таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.