Професорот Димитар Апасиев саркастично ги коментира барањата на јавноста неспособните министри од владата на СДСМ да си дадат оставка.

Абе Фрчко коа беше министер за внатрешни се деси атентатот на претседателот Глигоров, па овој не си поднесе ОСТАВКА – а ние очекуеме од Спасовски да си дае оставка оти му избегал Грујо, или Макрадули да си дае оставка за загадувањево…

Добро е дечки. Научете више еднаш: Комуњарите не даваат оставки! Они од Господ ни се пратени да не’ спасат, вели Апасиев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.