Уште вечерва ќе се донесе позитивна одлука за отпочнување на преговори само за Македонија, тврдат француски извори за Канал 5.
Ако навистина попушти Макрон под притисокот на Меркел и понудата на Финското претседателство на Европската Унија за наше членство тоа би било со услов веднаш да се започне со промена на метоологијата за прием на нови членки во ЕУ, што значи дека таа методолигија ќе мора да се примени и за останатите членки кои се уште не ги затвориле сите поглавја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.