Македонија се радува! Го слави успехот на ракометниот клуб Вардар! Момците и покрај сите проблеми со клубот, и покрај неисплатените плати успејаа да се искачат на тронот и да го направат Вардар крал на Европа!


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.