Синоќа граѓаните на Кочани го спасија градот да не се запали. На помош им пристигаа неколку противпожарни екипи тие не дозволија пожарот да се прошири по куќите во градот. Изгореа само покривите на 2-3 куќи. Материјалната штета е незначителна во однос на тоа што можеше да се случи.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.