Денеска во 18.30 часот во седум градови низ Македонија, граѓаните излегоа на протест со возила против криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот што го спроведува власта предвбодена од СДСМ.

Масовни протести има во Скопје, Велес, Охрид, Куманово, Прилеп, Штип и Битола.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.