Денеска на седницата на Советот на Општина Охрид дојде до физичка пресметка помеѓу советниците Нефи Усеини и Џемал Мена.

Советникот Усеини во присуство на градоначалникот Константин Георгиески и останатите советници физички го нападна советникот Мена.

Случајот е пријавен во СВР Охрид.

 

извор: охрид 24

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.