Фирми за обезбедување од Струмица испумпуваат милиони, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, од каде додаваат дека Зоран Заев лажно се откажува од патните трошоци, а на повидок е нов октопод и втор ТАТ.

Факти на денот:

1. На повидок нов октопод и втор ТАТ, пропадна Еуростандард банка.

2. Милиони евра пари на граѓаните се испумпуваат од универзалниот снабдувач на струја преку фирма за обезбедување чиј газда е од Струмица.

3. СДСМ го уништи земјоделието. Килограм грозје се продава за 4 денари. На земјоделците не им останува ни за леб.

4. Додека Заев лажно се откажува од патни трошоци, во Кисела Вода СДСМ троши 350 илјади евра за партиски вработувања.

5. На неполни 20 дена од стартот на учебната година, власта нема план како ќе се одвива наставата – велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.