Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска беше активен на социјалните мрежи, каде интензивно објавуваше сториња и постови од Брисел.

Денес е денот, напиша Османи постирајќи видео со песната „Финално одбројување“ од филмот „Роки“ со Силвестер Сталоне.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.