Филипче одговори на новинарско прашање во врска со заканите на поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи до владата дека ќе ги повлече повиците за заштита од пандемијата ако на ИВЗ не и дадат помош.

Сега е време сите да се стрпиме, да издржиме, знам дека е тешко, но мора да инвестираме во сопственото и во колективното јавно здравје – одговори Филипче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.