Министерот за здравство, Венко Филипче Новата година ќе ја пречека дома со најблиското семејство.

Сакам да бидам пример за граѓаните, рече Филипче.

Тој верува дека за претстојните празници ќе се почитуваат мерките за да нема нов пик на средината на јануари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.