Министерот за здравство Венко Филипче, кој е прв човек и на Комисијата за здравство во СДСМ, треба да заземе висока партиска функција во рамки на кадровските промени и освежувања што ги најави партискиот лидер Зоран Заев, брифираат високи партиски извори за Фокус.

Тој за Фокус изјавил оти не разговарал за партиска функција во СДСМ, но не одговорил дали има амбиции за партиска функција и дали би прифатил таков предизвик?

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.