Министерот за здравство Венко Филипче денеска е во официјална посета на Србија каде посочи дека сите српски граѓани ќе бидат ослободени од плаќање на патарини во Македонија.

Филипче посочи дека оваа одлука се однесува на временскиот период од 15 јуни до 15 август.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.