Полицаец од Унгарија, кој е на работна задача во земјава, е позитивен на ковид-19. Околу 30 полицајци кои биле со него ќе се тестираат, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција.

Денеска од 868 направени тестирања има 67 позитивни пациенти на Ковид 19 и еден починат пациент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.