Дали Сашо Мијалков има од новиот сој на корона вирус- на ова прашање денеска одговараше министерот за здравство Венко Филипче. Иако знаеше дека се работи за мајтап прашање, Филипче мораше да влезе во сапуницата на Зоран Заев и да даде одговор…

Една од нив е и следната:

„Она кога новинарката со едно прашање те прави млад мајмун пред цела држава, а ти мора да голташ и да ги переш говната на Заев.
Каквоо понижување човече……
Дали во Македонија е откриен нов сој на корона кој трае 40 часа?“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.