Пациенти со малигни заболувања го прашуваат министерот за здравство Венко Филипче зошто мора секој месец да обезбедуваат документи, иако тој најави дека теба да добијат мислење од Комисија за повеќе месеци.

Да го прашам Филипче, нели на повеќе месеци ќе добивавме комисиско ние критичните со малигнитет или тоа само за на прес?
Па секој месец се акаме по документи кого правиш будала?, коментира Александра Јорева Михајловски.

Да го прашам Филипче, нели на повеќе месеци ќе добивавме комисиско ние критичните со малигнитет или тоа само за на прес?
Па секој месец се акаме по документи кого правиш будала?

Posted by Aleksandra Joreva Mihajlovski on Thursday, 10 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.