Лидерот на СДСМ Зоран Заев,  заедно со министерот Филипче  денеска ја посетија  општата градска болница во Кавадарци,  за како што напиша на социјалните мрежи, да изразат  огромна поддршка на  лекарит и здравствени работници кои пожртвувано и макотрпно 4 месеци се најактивно вклучени во борбата со пандемијата на коронавирусот.

При посетата министерот Филипче му измери температура на својот лидер Заев.

Обезбедуваме 40% повисоки плати во здравството во следните 4 години, продолжуваме со вработувања во јавно-здравствените…

Gepostet von Zoran Zaev am Samstag, 4. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.