Сега веќе има можност децата да почнат да одат во градинка. Сметам дека таа препорака ќе ја смениме и дека ќе треба мајките да се вратат на своите работни места – порача министерот за здравство Венко Филипче во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.