Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ на Алфа телевизија во врска со грабежот во здравството и несоодветниот министер кој не сака да даде оставка, истакна дека Филипче летово потпишал два тендери со две веледрогерии во фантастична вредност од 30 милиони евра, што говори за грабежот во здравството, а за споредба во Србија за истите пари се направи цел Клинички центар. Република ги објавува двата договори:

ПРВ ДОГОВОР

ВТОР ДОГОВОР

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.