Венко Филипче лаже исто како и неговиот шеф Зоран Заев.

Вирусот за кој преку флаери Венко и Заев велеа дека го победиле, го достигнува својот пик и одзема животи.

Венко Филипче и Комисијата за заразни болести која работи под диктат на Заев не знае каде тера. Тоа го потврдува и полицискиот час кој не е ништо друго туку паничка реакција без план.

Денес за жал има рекорден број на новозаболени, во оваа тешка состојба добро е да се знае вистината дека не можат и не ја говорат вистината.

Казната Венко Филипче и Зоран Заев ќе ги стаса. Граѓаните ќе ги казнат кога тогаш, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Слушни го Венко велеа, но овој период покажа дека Венко ЛАЖЕ исто како и Заев. Вирусот за кој преку флаери велеа дека го…

Posted by Igor G. Nikolov / Игор Г. Николов on Thursday, 4 June 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.