Филипче ќе прими кинеска вакцина

Министерот за здравство Венко Филипче, најави дека ќе се вакцинира со кинеската вакцина „Синофарм“ која во земја пристигна во пратка од … Продолжи со читање Филипче ќе прими кинеска вакцина