Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски им забележа на министерката за финансии Нина Ангелковска и лидерот на СДСМ што на софрата во Брајчино седеа без маски, по што го прозва и министерот за здравство Венко Филипче.

И ова е добро со невидливите маски на Нина со Зоќе во комбинација со еликсир домашен ликер во кафана. Венко Филипче, вака по два дена, имаш од овие маски за народ или за народ се казните?, пишува Стоилковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.