Министерот за здарвство Венко Филипче ги лаже пациентите.

 

Министерот за здравство вечерва на ТВ Сител без око да му трепне рече дека никогаш не кажал дека британскиот Ковид сој е со полесна форма.

 

А, на 27 јануари ги лажеше и граѓаните, и пациентите, и лекарите дека „Британскиот сој е со полесна форма на болеста“, иако последниве 2 месеци гледаме дека тој сој е многу посмртоносен – коментира Антонио Милошоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.