Министерот за здравство Венко Филипче објасни дека  пацинетката од Струга која почина викнедов, немала коронавирус, но назначен е нов директор на болницата.

Добрата вест е дека денеска се испишани девет пацинети од Клиниката за инфективни болести, кои имаат два последователни негативни тестови. Пациентите кои имаа полесна клиничка слика, веќе закрепнуваат, во наредниве денови очекуваме закрепнување и на други пацинети кои ќе бидат упатени на домашно лекување- рече Филипче

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.