Филипче демантира: Епидемиологот со кој се консултурам е проф. д-р Даниловски, а не Никола Тодоров

Министерот за здравство Венко Филипче ја демантира информацијата на медиумите каде по неговото гостување во ТВ Сител на емисијата „Детектор“ … Продолжи со читање Филипче демантира: Епидемиологот со кој се консултурам е проф. д-р Даниловски, а не Никола Тодоров