Венко Филипче да престане да манипулира и да кажува невистини, вели Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ветуваа, но на сите им е јасно дека Лекарите специјалисти во земјава немаат основна плата од 100 илјади денари!!!
Ги излажаа матичните,
Ги излажаа стоматолозите,
Ниту едно од овие ветувања не ги остварија и по 4 години власт во Македонија.
Видовме и гледаме само манипулации и лаги, пишува Николов на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.