Венко Филипче 30.03: „Ќе нема резултати од нови мерки оти вирусот е многу раширен“.

 

Зоран Заев 05.04: „Нема лоша проценка на состојбата, ќе делам ордени“.

 

Александар Пандов: Заев, одговорност треба да има, мора да има и ќе има, бидете ти и Венко убедени во тоа. Секоја ваша лага ја чини Македонија човечки животи, а не утепавте од лажење. Затоа и сме рекордери по починати! – пишува Александар Пандов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.