Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара. Никој не е недопирлив – изјави утрово специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи пред судот.

Таа додаде дека евентуална индивудуална кривична одговорност на еден од обвинителите во СЈО, не смее да биде изговор за да се заборави целокупниот криминал направен изминатиот период.

Тимот на СЈО продолжува со својата работа – рече Фетаи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.