На денешната централна свеченост за Денот на независноста – 8 Септември во Градскиот парк во Скопје, Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи го претставуваа СЈО.

Од вторник ќе збориме за СЈО, денеска славиме празник на независноста. Добивме покана од Владата да присуствуваме на централната свеченост како претставници на СЈО“, рекоа кусо обвинителките пред почетокот на прославата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.