На социјалните мрежи се појави видео од ветувањата и лагите дадени од страна на премиерот Зоран Заев и владиниот ПР Маријан Забрчанец.

Во него Заев говори за тоа дека нема никогаш да го промени Уставот на Република Македонија и или пак дека сите треба да се израдуваме на успех што сме добиле датум за почеток на преговорите со ЕУ.

Погледнете

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.