Колку повеќе ја нишате, толку ќе е постабилна. Колку повеќе ја уништувате, толку ќе е поотпорна. Колку повеќе ја газите, толку ќе е потврда. Колку повеќе ја мразите, толку повеќе ќе ја сакаме. Така било, така и ќе бидит.
Да живее Македонија!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.