Владата го назначи Фатмир Исени за директор на Инспекторатот за употребата на јазиците.

Ваква одлука беше донесена синоќа на 175-та седница.

Истовремено Буран Сулејмани беше назначен за заменик директор на Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.