На својот фб-профил Марија Плевнеш објави неколку снимки од фризерницата во која таа се наоѓа заедно со бившата главна обвинителка на СЈО, Катица Јанева. Јанева треба да е на боледување поради операционен зафат, но на видеата може да видите како таа ужива по фризерски салони и тоа во Скопје.Тоа значи дека таа не е на боледување во Гевгелија, како што се пишуваше.

Инаку Катица Јанева, нејзиниот син, Боки 13 и неколку соучесници се под обвинување за сторено кривично дело ,,Рекет”.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.