Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска имаше пофални зброови за неговиот актуелен наследник Венко Филипче за кого напиша дека одлично се борел со Ковид-19.

На ова реагираше носителката на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Дафина Стојаноска која за ваквото додворување на Тодоров напиша:

  • Јас тебе “војводо”, ти мене “сердаре”.

  • Фали ме усто, да не те раскинам.

  • Ах, “чудесни” луѓе…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.