Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека е чиста. Таа нема направено никакво лошо дело – едноставно некој ја злоупотребува. Еве неколку факти кои говорат дека Катица е чиста како заматена вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.