СДСМовци, де, прашајте си го велепредавникот на кого му се клањате, зошто и за што уште преговара со Бугарија, им порача актерот Сашо Тасевски.

Прашајте го барем. Зошто преговара после подарокот што му го испорачаа? Зошто не го повлече тенкистон од Софија, со кого бришат под сега со него во Софија, додека се клешти ко нетокму.
Каква ЕУ, бе? Бугарија ова го направи со дозвола на ЕУ. Да немате дилеми. ЕУ не е спремна да не прими и ја искористи Бугарија за таа цел. Избркајте го Ненормалниот од партија, вака само станувате негови соучесници во велепредавството, порача Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.