Есад Рахиќ назначен за директор на затворот Шутка

За нов директор на истражниот затвор во Шутка е назначен Есад Рахиќ, одлучи владата на денешната седница. Рахиќ по професија е … Продолжи со читање Есад Рахиќ назначен за директор на затворот Шутка