Европската народна партија (ЕПП) најголемата партија во Европскиот парламент изрази поддршка на ВМРО-ДПМНЕ посакувајќи и се најдобро на изборите на 15 јули.

ЕПП и посакува на нашата партија членка ВМРО-ДПМНЕ се најдобро на изборите на 15 јули. Борбата против корупцијата, за независно судство, економските реформи и владеењето на правото мора да продолжи. Потребни се слободни и фер избори за да се придвижи земјата напред на нејзиниот европски пат, порачуваат од ЕПП.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.