На Македонија во овој момент и се случува и еколошка катастрофа, напиша на Фејсбук Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ.

Без конретни и јасно насочени политики нема решение.Обврска на сите политички чинители е веднаш да реагираме. Цела Македонија го дише истиот токсичен воздух!

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.