Славистот Емил Ниами е крајно револтиран од изјавата на министерот за надворешни работи Османи кој со поддршката за американските санкции кон Русија можеби ја загрози доставата на вакцината Спутник В на Македонија.

Ниами кој предходно јавно призна дека направил грешка што гласал за СДСМ смета дека Османи без криминалнатапартија ДУИ зад него ќе бил обичен ништожник.

“Првиот човек на македонската дипломатија со апсолутно недипломатска и скандалозна изјава на Твитер! Овој суркого претставува целиот народ во државата во странство. И потоа да не се упатат груби зборови? Море, иди у три лепе,Османи! Ти си еден обичен партиски ништожник кој никогаш во животот немаше ништо да стане доколку зад тебе нестои криминалната ти твоја партија која ровари низ државава!”, напиша Ниами под силни емоции откако неговата мајка се вакцинирала со руската вакцина Спутник В

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.