Зборувајќи за денешното „извинување“ на премиерот Зоран Заев по скандалозното интервју за БГНЕС, Сашо Тасевски вели дека не само што не се кае, туку не е свесен што кажа и каква штета направи.

Ел Гранде Идиото не можел да претпостави како жестоко ќе реагирале Македонците на неговото интервју. И пак лупаше глупости, со што докажа дека не се кае за неговите велепредавнички изјави. Тој не се кае, ниту е свесен што кажа и каква штета направи, нема дилеми. Совест нула. Психо, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.