Република стапи во контакт со лажниот укаински претседател Петро Порошенко, односно пранкерот Алексеј Стојларов – Лексус.

Лексус за Република открива детали од разговорот за понуденото мито за патријархот Вартоломеј и дали тој е „сечен, лепен и монтиран“, како што тврди премиерот Зоран Заев.

Исто така, зборуваме и за елитното друштво на Заев, за тоа како реагирале Макрон, Ердоган, Столтенберг на нивите повици, како го добиле бројот на премиерот…. и на крајот – ви донесуваме ексклузивни текстуални пораки што ги разменувале насамарениот премиер и лажниот претседател.

Следете нѐ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.