Гласале 81. Од денес секој број помножен со 81 за мене е еднакoв на нула. И тоа огромна нула. Едно огромно празно множество на празни политички кариери, пишува на својот Фејсбук профил, политичкиот аналитичар и новинар, Васно Ефтов.

Во економијата вакви трансакции се нарекуваат размена – Стока- Пари -Стока, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.