Каква смејурија од власт сте, им порача актерот и активист Сашо Тасевски, по денешниот пречек на 3.000 дози на руска вакцина на скопскиот аеродром.

Еееееј каква НАТО сила сме.
Ни стигнаа 3000 руски вакцини со српски авион.
Заев качете се сите во тој српскиот авион док не полетал, па штом полета скокнете од него…. Без падобрани.
Каква смејурија од власт сте, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.