„Едно име имаме“ ечеше среде Сиднеј. Македонската дијаспора уште еднаш ја покажа љубовта кон својата татковина.

Видеото е направено на 29 март во Сиднеј, Австралија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.