Една жена од Лабуништа , вчера попладнето починала на интерното одделение во Струга но се уште се испитува дали причината е Ковид-19, односно посмортем е земен брис кој е на анализа, изјави за Телма заменик министерот за здравство Арменд Арслани.

Тој додаде дека таа веќе лежела на интерната клиника во Струга со други здрвствени проблеми, но се појавиле проблеми со респираторните органи, по што починала.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.